AktualityKlášterFarnostKontakty
CZ EN   >>

 

3. klášterně-farní koulovačka 3. 2. 2019

Dnes od rána (neděle 3. února 2019) padal sníh, což dávalo velkou naději na uskutečnění další (letos již třetí) farní koulovačky na klášterní zahradě.

Na dětské mši bylo proto domluveno, že pokud sníh nebude příliš mokrý, koulovačka bude. Sraz byl domluven na 15:00 hodin před kostelem s tím, že ve 14:00 hodin pošlu rodičům upřesňující mail, jaký je stav sněhu na zahradě a jestli tedy koulovačka bude či nikoliv. Odebraný vzorek sněhu na zahradě v 13:50 se zdál dobrý...

Ve stanovený čas již čekali před kostelem Šimon s Matoušem, vyzbrojeni pancíři a maskami, a Viliam. Tentokrát jsem si již na sebe nevzal nic, co by mi mohlo (opět) prasknout. Chvíli jsme čekali, zda-li se k nám ještě někdo nepřidá, a pak vyrazili na zahradu. Asi za čtvrt hodiny dorazili Horvátovi (tatínek se dvěma princeznama) a zapojili se do koulování. Asi v 15:50 bylo vyhlášeno sněhové příměří, protože sníh už se příliš lepil na boty a byli jsme všichni i tak již dost promáčeni. Fotky nejsou, protože kdo mohl, tak si vytvářel sněhové koule. Kdo by i na chvíli zaváhal, krutě by na to doplatil.

Děkuji všem, kdo jste se zúčastnili další klášterně-farní koulovačky, byla bezva. :-)

P. Petr OP

předchozí díl